PRICHÁDZA NAJSILNEJŠIA VLNA POMOCI CESTOVNÉMU RUCHU SLOVENSKA

10. marca 2021
in Category: NWO, Travel Blog - Slovensko
0 8710535 187
PRICHÁDZA NAJSILNEJŠIA VLNA POMOCI CESTOVNÉMU RUCHU SLOVENSKA

PRICHÁDZA NAJSILNEJŠIA VLNA POMOCI CESTOVNÉMU RUCHU SLOVENSKA

Kto neprehliadol včerajšiu spravodajskú kampaň, ktorá po príchode jari neveští nič dobré, musí mu byť jasné. Za všetko zlo, ktoré tu máme, tie čísla a úmrtia, môžu najnovšie dovolenkári prichádzajúci z exotiky.

Lietadlo z Dominikánskej republiky, ktoré pristálo na bratislavskom letisku, neušlo pozornosti pravdepodobne nikomu. Stalo sa však dvojsečnou zbraňou vlády a motívom na ďalšiu verziu výhovoriek za svoju neschopnosť. Už sme si zvykli na zbavovanie sa zodpovednosti za komplikácie vzniknuté jediným povoleným zgrupovaním ľudí, ktorým je pravidelné testovanie. Biznis je ale biznis.

„Dá sa ešte pritvrdiť. Dá sa ešte ľudí cez formulár e-hranica poslať do štátnej karantény. V súčasnosti sa konzílium prihovára k tomu, aby to nebol ten typ karantény, ktorý sme tu mali,“ uviedol včera večer na tlačovej besede minister zdravotníctva Marek Krajčí. Dnes na vláde predkladá návrh: Aby ľudia museli ísť po príchode zo zahraničia do hotelového typu karantény. Ten si však budú musieť sami uhradiť a v ňom budú pravidelne kontrolovaní. Či tým myslel úhradu trhovej ceny sa však minister nezmienil.

Táto zaujímavá cesta by mala viesť k zabráneniu zavlečenia takzvaných nových mutácií z bezpečnejších krajín na naše mediálne najčernejšie Slovensko, aj keď takmer žiadnu štátnu hranicu a medzinárodné letisko neprechádzate bez aktuálneho testu s negatívnym výsledkom. Rovnako počet prípadov privezených zo zahraničia v porovnaní s každodennou pozitivitou populácie Slovenska je úplne zanedbateľný.