LIEČBA POSTCOVIDOVÉHO SYNDRÓMU V BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOCH

26. marca 2021
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Slovensko
0 8165935 185

LIEČBA POSTCOVIDOVÉHO SYNDRÓMU V BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOCH

Vzhľadom na aktuálnu situáciu a z dôvodu eliminácie rizika šírenia koronavírusu v Bardejovských Kúpeľoch prijali rôzne opatrenia súvisiace s príchodom klientov na kúpeľnú liečbu či už cez zdravotné poisťovne alebo ako samoplatcov, alebo klientov na rekondičné pobyty. Ako prvé klienti absolvujú testovanie priamo v Bardejovských Kúpeľoch (bezplatne) na začiatku svojho pobytu. Výnimka platí pre ľudí, ktorí majú platný negatívny antigénový test nie starší ako 3 dni, PCR nie starší ako 7 dní.

Testujú aj klientov, ktorí už prekonali Covid-19 za posledné 3 mesiace. Klienti, ktorí boli očkovaní proti Covid-19 a od druhej dávky vakcíny uplynulo viac ako 14 dní, testovaní nemusia byť. Pri dlhodobých pobytoch (21, 28 dní) prebieha testovanie aj v strede pobytu a na konci pobytu. Pravidelne v kúpeľoch testujú aj zamestnancov. Po testovaní nasleduje meranie teploty a vypísanie dotazníka. Ak klient prejde vstupným filtrom, pokračuje na recepciu príslušného hotela, kde má zabezpečené ubytovanie a bude nasmerovaný k ošetrujúcemu lekárovi na vstupnú lekársku prehliadku.

Každý musí mať ochranné rúško alebo ináč chránené horné dýchacie cesty počas celého pobytu v kúpeľoch v interiéri aj exteriéri. Počas pobytu bude klient usadený v jedálni pri dodržaní bezpečných odstupov medzi stolmi a stravníkmi. Wellness and Spa je prístupný iba ubytovaným hosťom. Novinkou od 10. 3. je liečba postcovidového syndrómu priamo v kúpeľoch, ktorá je hradená zdravotnou poisťovňou.