ZMIERNENIE PODMIENOK PRI VSTUPE DO BULHARSKA

26. apríla 2021
in Category: Informácie o krajinách
0 6085335 178
ZMIERNENIE PODMIENOK PRI VSTUPE DO BULHARSKA

ZMIERNENIE PODMIENOK PRI VSTUPE DO BULHARSKA

Zahraniční turisti, ktorí túžili po bezproblémovom vstupe do Bulharska, sa dočkali. Ako uviedol končiaci minister zdravotníctva Angelov, táto krajina od 1. mája uvoľní reštrikcie pri vstupe na svoje územie.

„Od 1. mája, keď začína turistická sezóna, umožníme vstup do krajiny troma spôsobmi: s potvrdením o očkovaní a s negatívnym výsledkom PCR či antigénového testu,“ povedal minister. „Tretia možnosť je doklad o tom, že človek prekonal koronavírusovú infekciu za posledných šesť mesiacov,“ dodal Angelov.

Zahraniční turisti tvoria najväčší zdroj príjmov v bulharskom sektore cestovného ruchu, ktorý tvrdo zasiahli cestovné obmedzenia zavedené kvôli pandémii Covidu-19.

Bulharské letoviská na pobreží Čierneho mora dúfajú, že sa pre pokročilú vakcináciu a zmiernenie reštrikcií na vstup do krajiny vrátia turisti z Nemecka, Ukrajiny či zo Spojeného kráľovstva.

Bulharsko sprísnilo podmienky pri vstupe do krajiny už na začiatku pandémie. Povolený ho majú návštevníci z krajín Európskej únie, Izraela, Ukrajiny, Británie a zo susedného Srbska, Severného Macedónska a Turecka.