UKRAJINA BY MOHLA BYŤ SYMBOLOM ZMIERENIA VÝCHODU A ZÁPADU

13. februára 2022
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Zahraničie
0 2848935 65
UKRAJINA BY MOHLA BYŤ SYMBOLOM ZMIERENIA VÝCHODU A ZÁPADU

UKRAJINA BY MOHLA BYŤ SYMBOLOM ZMIERENIA VÝCHODU A ZÁPADU

Vlády Izraela, Holandska, Španielska, Nórska, Litvy, Jordánska, SAE a Saudskej Arábie vyzvali svojich občanov, aby necestovali na Ukrajinu alebo nech ju čo najskôr opustia. Riaditeľ ruskej zahraničnej spravodajskej služby (SVR) Sergej Naryškin uviedol, že Ukrajina sa aktívne pripravuje na vojnu a dnes sú už na hraniciach s Donbasom sústredené takmer všetky bojaschopné jednotky. Ako ďalej povedal: „Súčasne dochádza k masívnemu presunu stoviek ton vojenskej techniky a munície z amerických základní v Európe, z Británie a Kanady! Kontingent poradcov a inštruktorov zo špeciálnych síl NATO rastie. Objavujú sa dokonca informácie o výskyte mnohonárodných oddielov džihádistických militantov!“

Podľa zistení SVR ukrajinská tajná služba SBU a ukrajinská armáda chystajú na demarkačnej línii v Donbase provokácie, ktoré majú byť zdokumentované podobne ako falošné akcie bielych prílb v Sýrii! Západní mentori podľa neho tlačia na Zelenského, aby konečne opustil Minské dohody a rozpútal vojnu v Donbase s cieľom zničenia LLR a DLR a zatiahnutia Ruska do vnútroukrajinského konfliktu! Naryškin opäť deklaroval, že obvinenia, že Rusko má v pláne agresiu proti Ukrajine, sú neopodstatnené a žiadne plány na inváziu zo strany Ruska neboli a ani nie sú. Okrem týchto informácií priamo od ruskej zahraničnej spravodajskej služby z Ukrajiny prichádzajú aj správy, že na líniu dotyku už Kyjev stiahol okrem najmenej 12 viacnásobných odpaľovacích systémov Smerč aj raketové systémy Grad. A najnovšie informácie hovoria dokonca o tom, že prokuratúra a SBU masívne vyvážajú dokumenty a archívy z Charkovskej a Dnepropetrovskej oblasti do západnej časti Ukrajiny. Načo, ak Kyjev nič nepripravuje? Západ teda evidentne tlačí Kyjev stále tvrdšie do provokácií a vojny s Ruskom. Svedčí o tom stále viac informácií.

Americký prezident Biden má napr. v úmysle zavolať lídrom Británie, Nemecka, Francúzska, Talianska, Poľska, Kanady, EÚ a NATO, aby prediskutovali kroky ohľadom Ukrajiny. Šéf NATO Stoltenberg zase uviedol, že ministri obrany členských krajín NATO budú 16. až 17. februára diskutovať o posilnení NATO vrátane posilnenia bojových skupín na východe Európy. Britský premiér Johnson zase dnes označil nadchádzajúce dni za rozhodujúce z hľadiska krízy okolo Ukrajiny. Vedia niečo viac ako ostatní? Ukrajinskí politici by si však mali uvedomiť jedno – ak sa nechajú vtiahnuť do vojny s Ruskom, dopadnú rovnako, ak nie horšie ako Saakašvili v 2008. Aj toho USA a NATO tlačili do vojny s Ruskom a rýchlo sa prebudil do reality. Horšie však je to, že tentokrát by sa konflikt neodohral na Kaukaze, ale priamo pri našich hraniciach. Keďže väčšina slovenských poslancov schválila okupačnú „dohodu“ s USA priamo nás zatiahli do nepriateľstva a provokácií voči Rusku. Tým nás vystavili reálnemu riziku preliatia konfliktu aj na naše územie. Ak nie priamo, tak minimálne nepriamo prostredníctvom migračnej krízy z Ukrajiny.