ŠIKOVNÝM PATRÍ SVET

22. júna 2020
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Zahraničie
0 11473935 294
ŠIKOVNÝM PATRÍ SVET

ŠIKOVNÝM PATRÍ SVET

Po tom, ako české cestovky zvážajú dovolenkárov k Jadranu už od začiatku mesiaca, sme sa na spustenie sezóny snažili dopátrať u tých našich slovenských. Bolo to naozaj ťažké, dokonca ľudia túžiaci po mori už stavili ako na poslednú možnosť cestu vlakom, to však bol produkt tiež „z českej hlavičky“.

 PRVÉ ZÁJAZDY K MORU ODCHÁDZAJÚ UŽ TENTO TÝŽDEŇ

Tlačové konferencie z minulého štvrtka, kde sa na úrade vlády vyplakala väčšina popredných predstaviteľov cestovného ruchu, ma prinútili k ďalším telefonátom a v nedeľu prišlo prekvapenie. „Prežili sme vojnu na Balkáne a rozbiehali dovolenky do rozbombardovanej Juhoslávie už v roku 2001, aj toto obdobie po korone čaká na nás…“ potešila ma táto veta od Evy Samborskej, šéfky cestovnej kancelárie Aquamarin z Banskej Bystrice. Prví dovolenkári odchádzajúci 26. júna si užijú Chorvátsko tak, ako to už dlho nebolo možné. Preplnené pláže budú mať takmer pre seba a okolie historických pamiatok v mestečkách zažijú v pokojnejšej atmosfére.

Súbežne v tomto termíne CK Aquamarin ako prvá zorganizovala infocestu do Chorvátska na trase SplitŠibenik – Gradac – Dubrovnik. Je to úplne prvá infocesta v období už prebiehajúcej mediálnej kampane na druhú vlnu koronakrízy. Čakali by sme to skôr od takzvaných veľkých touroperátorov, tí však zatiaľ zaujali pozíciu čakateľov na to, čo bude… Takže možno o týždeň, o mesiac?

Juraj Trstenský