SOLARIS RESORT – ŠIBENIK

9. júla 2015
in Category: Informácie o krajinách, Travel Magazín, Travel Magazine
0 1691935 46

SOLARIS RESORT – ŠIBENIK

Štvorhviezdičkový Solaris Beach Resort leží na polostrove Solaris, 6 kilometrov južne od mesta Šibenik a je s ním spojený pravidelnou autobusovou linkou. Tvoria ho hotely, kemping, prístav Yacht Marina a novovybudovaný aquapark. Toto moderné stredisko ponúka dovolenkárom všetkých vekových kategorií športovo-relaxačnú zónu, wellness centrum, množstvo netradičných štýlových reštaurácií, barov a animačných objektov. Pláže s celkovou dlžkou 4 kilometre sú kamienkové, miestami s navezeným pieskom. Opaľovať sa je možné aj na betónových platniach. V rezorte je možnosť zapožičania ležadiel, slnečníkov, bicyklov a iných športových potrieb. Morské dno je kamenisté a odporúča sa obuv do vody. Pozdĺž strediska vedie pešia promenáda plná zelene, premáva tu turistický vláčik. Všetky pláže, reštaurácie, bary, športové, zábavné a relaxačné objekty sú prístupné návštevníkom rezortu. Hotelové bazény sú určené iba pre hostí hotelov. Bez poplatku sú bazény v kempe a pri tobogáne.

Camping SOLARIS BEACH RESORT****  je súčasťou komplexu Solaris Beach Resort. Patrí k nemu novovybudovaná sústava bazénov priamo na pláži, štýlová rybárska reštaurácia, moderné sociálne zariadenie, recepcia, predajňa potravín a bar na pláži. Wi-Fi zóna je na recepcii za poplatok.

Šibenik, nachádzajúci sa na ústí rieky Krky, je najstaršou slovanskou osadou na Jadrane. Je dôležitým kulturným a turistickým centrom severnej Dalmácie. Šibenická Katedrála svätého Jakuba (Sveti Jakov) bola v roku 2000 zapísná do listiny svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. S otvoreným morom je Šibeník spojený hlbokým Prieplavom sv. Antona, kde prístup do mesta stráži Pevnosť sv. Mikuláša.

Adresa: Solaris, d. d., Hoteli Solaris 86, 22 000 Šibenik, Chorvátsko

GPS súradnice: 43.699223, 15.877331