PUERTO PLATA

25. apríla 2017
in Category: Informácie o krajinách
0 1506435 66

PUERTO PLATA

Navštívte Puerto Plata a zavítajte do prekrásnych prímorských miest Cabarete, Cofresí a Sosúa vyznačujúcich sa nielen bohatou históriou, ale tiež výbornou gastronómiou, srdečnými dominikánskymi obyvateľmi, energickou hudbou a ekoturistickými aktivitami. Okúzľujúca provincia Puerto Plata rozprestierajúca sa približne na 80 kilometroch severného pobrežia Dominikánskej republiky ponúka rad rezortov, hotelov a penziónov všetkých cenových kategórií.

Po prvýkrát do tejto oblasti zavítal Krištof Kolumbus počas svojej cesty za objavením Ameriky a ostrova Hispaniola v roku 1492. Miesto pomenoval Puerto Plata (Strieborný prístav) podľa ligotavého odrazu slnka v priezračných vodách oceánu. Vďaka nálezom vzácneho jantáru sa niekedy môžeme stretnúť s pomenovaním  Jantárové pobrežie. Pláže v okolí Puerto Plata sú vďaka teplým vodám a perfektným poveternostným podmienkam preslávené praktizovaním vodných športov. Nachádza sa tu obľúbená atrakcia Ocean World Marine Park, pevnosť San Felipe, hora Isabel de Torres, 27 vodopádov Damajagua, piesočnatý ostrovček Cayo Arena.

Pláže patria medzi hlavné atrakcie Puerto Plata a jeho okolia. V regióne nájdete viac ako 125 kilometrov pláží so zlatým pieskom, kde si  môžete vychutnať osviežujúce plávanie, opaľovať sa alebo len tak relaxovať v tieni kokosových paliem s oceánskym vánkom vo vlasoch.

PLAYA DORADA: pláž sa nachádza v tesnej blízkosti najväčšieho all inclusive komplexu v Karibiku. Komplex Playa Dorada môže navštíviť hocikto, avšak osoby, ktoré nie sú ubytované v rezorte, musia zaplatiť za denný vstup.

COFRESÍ: len niekoľko minút západne od Puerto Plata leží jedna z najunikátnejších pláží regiónu – Cofresí. Svoj názov dostala po pirátovi Robertovi Cofresím. Pláž ponúka útočisko pre všetkých, ktorí chcú relaxovať, opaľovať sa, prechádzať sa po pobreží obmývanom čistou vodou a vychutnať si atlantický vánok či zlatý piesok pod nohami.

SOSÚA: je dokonalou plážou, akú poznáte z pohľadníc. Rozprestiera sa v zálive v tvare polmesiaca. Blízka pláž Alicia sa taktiež teší veľkej priazni turistov i miestnych.

CABARETE: túto pláž si obľúbili najmä milovníci vodných športov. Ide o jednu z piatich najobľúbenejších pláží na kiteboarding a windsurfing na svete. každoročne je tiež dejiskom pestrej škály medzinárodných šampionátov.

ENCUENTRO: vyznačuje sa perfektnými podmienkami na surfovanie. Obvykle je takmer ľudoprázdna a ponúka tak ideálny únik od rušnejších pláží v tejto oblasti. V miestnych vodách majú domov pestré koraly a ježovky.

PLAYA GRANDE: na severovýchodnom pobreží medzi mestami Río San Juan a Cabrera leží táto pláž povestná svojimi vlnami a spätnými prúdmi v zimnom období, ktorá je vďaka malebným palmovým panorámam obľúbeným miestom všetkých fotografov.

PUNTA RUCIA: táto oblasť je typická plážami s bielym pieskom a prekrásnymi výhľadmi na hory. Pláž Punta Rucia ponúka niekoľko málo barov i reštaurácií, pokojnú lagúnu Estero Hondo, kde môžete sledovať rôzne druhy vtáctva.

DOBRODRUŽNÝ PARK OCEAN WORLD: priblíži návštevníkom život majestátnych obyvateľov oceánu – delfínov, tuleňov, žralokov a ďalších.

MÚZEUM JANTÁRU: je situované v jednej z najtypickejších stavieb viktoriánskej architektúry, ktorou je vila Bentz. Môže sa pochváliť jedinečnou zbierkou cenného dominikánskeho jantáru starého niekoľko miliónov rokov.

VIKTORIÁNSKA ARCHITEKTÚRA: centrum Puerto Plata je známe svojimi prekrásnymi domami a verejnými budovami z konca 19. a začiatku 20. storočia postavenými vo viktoriánskom štýle, ktorý sa vyznačuje pestrými motívmi, rytinami a pastelovými farbami.

PEVNOSŤ SAN FELIPE:  v roku 1541 začali Španieli budovať pevnosť svätého Filipa, ktorá mala chrániť Puerto Plata pred nájazdmi pirátov a ostatných narušiteľov. Stavba bola dokončená v roku 1577.

HORA ISABEL DE TORRES: z hory Isabel De Torres si môžete užiť úžasný výhľad na Puerto Plata. Vzrušujúca 10-minútová jazda kabínkovou lanovkou vás prenesie 800 metrov vysoko až na vrchol hory.

GOLFOVÉ IHRISKO LOS MANGOS: toto ihrisko dokončené v roku 2010 ponúka 18 rôznych jamiek, rozprestiera sa medzi stromami mangrovníkov, limetiek a kokosovníkov. Vďaka špičkovému vybaveniu a profesionálnemu prístupu dosiahnete svoje golfové ciele bez ohľadu na váš aktuálny hendikep.

PÁLENICA BRUGAL RUM FACTORY: Dominikánska republikaa je preslávená svojím rumom a práve Puerto Plata je domovom jednej zo značiek najzvučnejších mien – Brugal. Obyvatelia rum tejto značky vyrábajú už od roku 1888. Po spracovaní cukrovej trstiny sa alkohol destiluje a nechá sa vyzrieť – tým získa typickú arómu.

ZIPLINE V PARKU YASIKA: až dorazíte do parku Yasika a spustíte sa po lanovej dráhe dolu do sviežeho údolia pod vami, adrenalín vám stúpne na maximum.

OPIČIA DŽUNGĽA: asi 25 minút od Puerto Plata medzi mestami Cabarete a Sosúa leží opičia džungľa s rozlohou 1,3 kilometra štvorcového. Je domovom opičiek – kapucínov.

NÁRODNÝ PARK EL CHOCO: na rozlohe neuveriteľných 77 kilometrov štvorcových nájdete džungle, lagúny, jaskyne, lesy aj otvorené pláne.

KARNEVAL V PUERTO PLATA: návštevníci aj miestni obyvatelia si môžu užiť slávnosti, hudbu, populárne tance, dominikánske jedlá, prehliadky umenia, kultúry, ale predovšetkým tradičné pestré kostýmy.

FESTIVAL MERENGUE: každý rok v septembri sa v Puerto Plata koná jeden z najznámejších festivalov merengue v Dominikánskej republike. Malecón, známy bulvár v Puerto Plata, sa premení na hudobné pódium.