PHUKET, KRABI, LANTA A KHAO LAK – PERLY JUHU

25. septembra 2014
in Category: Informácie o krajinách
0 195635 13

PHUKET, KRABI, LANTA A KHAO LAK – PERLY JUHU

Phuket s rozlohou 543 km2, približne vo veľkosti Bodamského jazera, je jedným z najznámejších cestovateľských miest na svete. Táto perla juhu leží na hranici Andamanského mora a je i najväčším ostrovom Thajska. Phuket každého prekvapí pôsobivou rôznorodosťou krajiny – od očarujúcich palmových zálivov s jemným bielym pieskom a čírou plytkou vodou až po divoké kamenné pobrežie so strmými výbežkami a impozantným vlnobitím. Na západnom pobeží sú situované najkrajšie pláže. Východné pobrežie nadchne svojich návštevníkov dedinkami, ryžovými poliami, rozsiahlymi plantážami a mangrovými lesmi.

Rozmanitosť atrakcií je výnimočná – prekrásne pláže, husté pralesy a pôvabné zátoky – takto sa dá nájsť na Phukete nielen oddych, ale svoj vlastný vysnívaný raj. Pred pobrežím Phuketu leží ešte niekoľko ostrovov s krasovými útvarmi.

Romantické zátoky nie sú len na kúpanie, ale aj na spoznávanie koralov a vôd popri šnorchlovaní či potápaní. Ďalšou zaujímavosťou je túra v kajaku k osamotenej zátoke a plážam blízkych ostrovov. Ko Racha alebo Ko Phi-Phi patria medzi prírodné raje, na ktoré sa dá z Phuketu dostať len loďou. Phuket je charakteristický aj tým, že tu má každý záliv svoj vlastný malý nákupný raj. Srdcom nakupovania sú určite okolia miest Patong a Kata. Dá sa využiť i kajakovanie, jachting, surfovanie, výlety prenajatým autom alebo motocyklom a potápanie. Na odreagovanie dobre poslúži aj wellness.