KOH SAMUI

25. septembra 2014
in Category: Informácie o krajinách
0 1565335 13

KOH SAMUI

Tento tretí najväčší ostrov Thajska sa za posledných 20 rokov zmenil na veľmi obľúbené dovolenkové miesto juhovýchodnej Ázie. Súostrovie vôbec nestratilo na svojom pôvabe aj napriek modernej hotelovej infraštruktúre s malými barmi, typickými reštauráciami  a obchodmi pozdĺž celej pláže. Zaujímavosťou je, že na ploche 247 km2 okrem ovocnej záhrady natrafíme aj na viac ako 2 000 000 kokosových paliem.

Koh Samui je nazývaný rajom Južného mora i preto, že pobrežie tvorí 26-kilometrová piesočnatá pláž s priezračnou vodou a môže sa popýšiť i vlastným letiskom, od Bangkoku je teda vzdialený iba hodinu letu. Pláže nájdeme na západe a juhu ostrova. Chaweng Beach, najväčšia a najznámejšia pláž Koh Samui, leží na východnom pobreží, približne 22 kilometrov od ostrovného hlavného mesta Nathon. Presnejšie, ide o dve pláže: Chaweng Yai na severe a Chaweng Noi na juhu. Na pláži sa nachádza veľa barov, reštaurácií a nákupných stredísk a tým vytvárajú miesto na ideálnu dovolenku pre náročných hostí.

Približne 15 minút južne od Chawengu leží ďalšia pláž s jemným bielym pieskom – Lamai Beach. Lamai Beach je stále pokojnejším miestom ako Chaweng, i keď má širokú ponuku reštaurácií, barov a zábavných stredísk. Bang Kao, to je záliv s plytkou vodou na juhu. Jeho široká plochá pláž s jemným pieskom je vhodná pre všetky druhy plážového športu a jogging. Neďaleko centra zase nájdeme pláž, ktorá je vhodná predovšetkým na oddych.