NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (05) – PUTOVANIE ZA POKLADMI GRÉCKA A JUŽNÝ PELOPONÉZ

29. apríla 2015
in Category: Informácie o krajinách, Poznávacie zájazdy
0 784535 50
NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (05) – PUTOVANIE ZA POKLADMI GRÉCKA A JUŽNÝ PELOPONÉZ

NAJLEPŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY V AKTUÁLNEJ PONUKE (05) – PUTOVANIE ZA POKLADMI GRÉCKA A JUŽNÝ PELOPONÉZ

CA APPLE TRAVEL – Grécko

Termín: 29. 5. – 9. 6. 2015

Cestovná agentúra Apple Travel pre vás pripravila 12-dňový poznávací zájazd kombinovanou dopravou z Bratislavy do Grécka. Cena zájazdu je 278,75 eur/osoba, bez stravy.

Cena zahŕňa: autobusovú dopravu zo Slovenska do Grécka a spiatočnú letenku Kalamata – Bratislava • doprava cez Grécko podľa programu • ubytovanie podľa popisu v programe s raňajkami v hoteli v Aténach, resp. bez stravy v apartmánoch • výlety na ostrovy Hydra a Paxos •  služby delegáta a sprievodcu CK •  poistenie insolventnosti • DPH

V cene nie sú zahrnuté: servisné a letiskové poplatky • vstupy do múzeí a historických objektov (pokiaľ to v programe nie je uvedené inak) • doplnkové služby a fakultatívny program •  miestenku v autobuse • balík kompletného cestovného poistenia

Povinné príplatky:
•  servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, emisný poplatok, pozemné služby, aktuálny palivový príplatok) 80 eur (osoba nad 5 rokov), 59 eur (dieťa 2 – 5 rokov), 28 eur (dieťa do 2 rokov), príplatok za nástupné miesto •  poplatok za nástupné miesto
Iné príplatky:
• miestenka v autobuse 10 eur/osoba • príplatok za AI v Dantis Beach (pri ubytovaní v Tole) 220 eur/pobyt • balík kompletného cestovného poistenia 2,65 €/os./deň • príplatok za 1-lôžkovú izbu 90 eur/pobyt.

Program zájazdu: 1. deň – odchod zo Slovenska luxusným klimatizovaným autobusom, trasa cez Maďarsko, Srbsko, Macedónsko až do Grécka – prenocovanie cestou v autobuse. 2. deň – príchod do prímorského strediska Parga, oddych pri mori, voľný program. Ubytovanie v štúdiách bez stravy, nocľah. 3. deň – celodenný výlet  loďou na ostrov Paxos a do jeho hlavného mesta Gaios. Ostrovček Paxos je preslávený tyrkysovo-modrým morom a všadeprítomnou zeleňou. Hlavné mesto lemujú farebné domčeky, obchody a taverničky. V neskorých poobedných hodinách spiatočný transfer loďou do Pargy. Nocľah v štúdiách bez stravy. 4. deň –  v ranných hodinách odchod z Pargy. Návšteva kláštorov v Meteore, presun do strediska Nea Anchialos.

Ubytovanie v štúdiách bez stravy (možnosť doplatiť si ubytovanie so stravou v hoteli). 5. deň – odchod z Nea Anchialos do Delf, ktoré sa vyznačujú nielen starovekou veštiarňou a chrámom boha Apollóna, ale dodnes jednou z najkrajších scenérií v Grécku. Prehliadka pamiatok so sprievodcom, neskôr presun do Atén, ubytovanie v hoteli, voľný program, nocľah. 6. deň – raňajky v hoteli. Prehliadka najzaujímavejších miest gréckej metropoly – Atén. Nesmie chýbať návšteva Akropoy, olympijského štadiónu, Námestia Syntagma a prechádzka v romantických uličkách Plaky. Neskôr individuálne voľno, návrat do hotela, nocľah. 7. deň: po raňajkách odchod z Atén – smer Peloponéz. Krátka zastávka na fotenie v Korintskom zálive. Potom navštívime Epidauros a jeho slávny amfiteáter. Epidauros je podľa legendy rodiskom známeho liečiteľa Asklepiona – syna boha Apollóna.

Neskôr krátka zastávka v romantickom Nafpliu s úzkymi uličkami, benátskymi a neoklasicistickými stavbami. Vo večerných hodinách príchod do Tola, ubytovanie v štúdiách bez stravy, nocľah. 8. deň – oddych pri mori, voľný program v Tole, možnosť výberu z fakultatívnych výletov, nocľah. 9. deň – výlet na ostrovy Hydra a Spetses. Hydra je ostrov jedinečnej krásy v Sarónskom zálive. Budete mať možnosť objaviť  jeho čarovné úzke uličky a staré kúrie. 10. deň – oddych pri mori, voľný program v Tole, možnosť výberu z fakultatívnych výletov, nocľah. 11. deň – odchod z Tola, putovanie po juhovýchodnom pobreží Peloponézu až po mestečko Leonidio, krátka prestávka v dedinke Ag. Kosmas.

Pokračovanie v ceste až na juh do mestečka Githio a odtiaľ do mestečka Areopoli, ktoré charakterizujú domy s netradičnou architektúrou a množstvom vežičiek a kostolov – voľný čas na obed.  Možnosť navštíviť jaskyňu Diros (nie je v cene zájazdu). Neskôr pokračovanie v ceste po západnom pobreží smerom na sever. Ubytovanie pri Kalamate, nocľah. 12. deň – raňajky v hoteli, transfer na letisko v Kalamate (v závislosti od odletových časov), odlet do Bratislavy.