CENY SLNEČNÍKOV NA BULHARSKOM POBREŽÍ

6. júna 2021
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Zahraničie
0 11650835 191
CENY SLNEČNÍKOV NA BULHARSKOM POBREŽÍ

CENY SLNEČNÍKOV NA BULHARSKOM POBREŽÍ

Prvý víkend nového mesiaca je symbolom toho, že sa blíži letná dovolenka. Jednou z častých otázok, ktorá trápi nielen turistov, sú ceny slnečníkov a ležadiel v Bulharsku. Spoločnosť Nova preto skontrolovala, koľko bude stáť tieň na pobreží Čierneho mora. Na Slnečnom pobreží sú ceny plážových doplnkov o 50 % nižšie v porovnaní s cenami uvedenými v koncesnej zmluve. Na severe je cena 4,50 BGN (2,30 eura). Na druhej strane, na centrálnej pláži v letovisku, je cena o 50 stotiniek vyššia. Lekárska starostlivosť, denné čistenie a dezinfekcia sú na pláži samozrejmosťou.

Na juhu – v Ravde a Nessebare zostáva cena rovnaká – 8 BGN za dáždnik a ležadlo (4,09 eura). V Pomorí vás privítajú tabule s cenami po 5 BGN (2,56 eura). Na súpravu plážových doplnkov na južnej pláži v Pomorí toto leto musíme vyčleniť sumu 15 BGN (7,67 eura). Na pláži Burgas-sever sa už druhý rok po sebe koncesionári rozhodli ponúkať slnečníky a ležadlá úplne zadarmo.

Na pláži v Krajmorí bude toto leto cena tieňa znížená o 50 %. Dáždnik a ležadlo budú stáť každý 5 BGN  (2,65 eura) a prikrývky a stoly budú bonusom k súprave.
Cena v Sozopole zostáva taká, ako je stanovené v zmluve. „Tento rok bude na centrálnej pláži plážové príslušenstvo 7 BGN za kus (3,58 eura). Toto je cena získaná na základe koncesnej zmluvy. Pre rôzne pláže sú ceny veľmi odlišné, “uviedol zástupca koncesionára Kiril Spasov.

Pláže Primorsko-Yug budú pracovať za zmluvnú cenu. Slnečník a ležadlo budú k dispozícii za 7 BGN (3,58 eura). Emil Damyanov medzitým skontroloval ceny plážových doplnkov na pobreží severného Čierneho mora. Tieň sa pohybuje od nuly do šesť leva.

„Máme rôzne možnosti. Napríklad v Albene sú dáždniky a ležadlá po 1 BGN, čo je 90 % zľava zo štandardnej ceny. Na Zlatých pieskoch je zníženie zhruba o 50 %, t. j. ležadlo – 6 BGN (3,07 eura) a opäť dáždnik 6 BGN (3,07 eura), ” uviedol profesor Stoyan Marinov, člen predstavenstva Turistickej komory vo Varne.

Zrušením niektorých protiepidemických opatrení sa pláže na pobreží severného Čierneho mora tešia už aj turistom.