VÝLETNÉ PLAVBY SÚ ALTERNATÍVOU KLASICKEJ DOVOLENKY

28. februára 2016
in Category: Interview, Výletné plavby
0 1762435 71

VÝLETNÉ PLAVBY SÚ ALTERNATÍVOU KLASICKEJ DOVOLENKY

Ľudí, ktorí hľadajú nové alternatívy k tradičným rezortným dovolenkám a poznávacím zájazdom, pribúda. Podľa cestovnej kancelárie Cestovný Guru si  výletné plavby objednávajú dovolenkári vo veku od 25 – 65 rokov. Najväčšou výhodou dovolenky na lodi je spojenie pohodlia vysokej hotelovej kvality a návšteva viacerých atraktívnych destinácií. Kým prvýkrát skúšajú dovolenkári plavby v Stredomorí a Karibiku, neskôr objavujú severnú Európu, juhovýchodnú Áziu či Južnú Ameriku.  Aká je výhoda takejto dovolenky?

Plavba výletnou loďou v časoch medzinárodných teroristických hrozieb a šírenia vírusov predstavuje jednu z alternatív cestovania, ktorú Slováci objavujú. „Stúpajúci záujem zaznamenávame na plavbách po Stredozemnom mori, juhovýchodnej Ázii, Karibik je neustále populárny. Dôležité je vybrať si nielen destináciu plavby, ale aj správnu loď a služby, vďaka ktorým si klienti môžu užiť koncept zážitkov a zábavy, ako napríklad  dizajn a veľkosť kajút, kulinárske zážitky či špeciálne reštaurácie v cene pobytu,“ vysvetľuje Ján Guráň z cestovnej kancelárie  Cestovný Guru, ktorá sa špecializuje na ponuky výletných plavieb. Najskúsenejší cestovatelia vyhľadávajú výletné plavby do Francúzskej Polynézie,  Panamského prieplavu, na Havaj, prípadne na Aljašku.

  Exkluzívne plávajúce hotely dokážu poňať stovky až tisícky klientov naraz. Neoddeliteľnou výhodou plavieb s renomovanými spoločnosťami je celkový dojem, zábava, množstvo atrakcií a športovísk, divadelné predstavenia, spa centrá a kulinárske zážitky, ako aj kvalitne zabezpečené fakultatívne výlety. „Na lodi trávi klient najviac času, keď spí, vtedy sa loď najčastejšie presúva do novej destinácie. Výletné lode sú navrhované s ohľadom na maximálny komfort, preto porovnávanie výletnej plavby so zážitkom z trajektu alebo lode určenej na jednodňový výlet nie je absolútne na mieste,“ hovorí J. Guráň.

Novým trendom je plavba na menších lodiach, ktoré majú zastávky v menej preplnených prístavoch a ponúkajú viacdňové státie či kotvenie do neskorých večerných hodín v atraktívnej destinácii.  Najlepším gastronomickým servisom  na mori sa pýši spoločnosť Oceania Cruises®, potvrdzuje to už piate víťazstvo v rade v kategórii Best Dining lode Marina v rámci udeľovania cien Cruise Critic Cruisers‘ Choice Award. Americká spoločnosť, ktorej flotilu tvorí šesť lodí v dvoch veľkostiach,  ponúka na palube jedinečnú školu varenia, zároveň umožňuje zúčastniť sa prednášok šéfkuchára o možnostiach spracovania lokálnych ingrediencií spojených s návštevou lokálnych exotických trhovisk.

Život na lodi pripomína život v päťhviezdičkovom hoteli, ponúka prepychové vybavenie kajút, priestranné terasy s panoramatickým výhľadom, interiér plný skla, mramoru a krištáľu. „Od apríla 2016 bude po Stredozemnom mori plávať nová loď Sirena, ktorá prešla kompletnou prestavbou  za 40 miliónov dolárov. Na lodi nájdu hostia kino, divadlo, knižnicu s kozubom aj originálne diela Pabla Picassa,“ vymenúva Maik A. Schlüter, business development manažér  spoločnosti Oceania Cruises®.

Cesta okolo sveta je prestížnym produktom spoločnosti Oceania Cruises, trvá 180 dní, čo je najviac zo všetkých ponúkaných plavieb okolo sveta a zastavuje na každom kontinente.  Luxusné plavby sú cenovo čoraz viac dostupné.  Cestovná  kancelária Cestovný Guru má dostatok informácií o neustále prebiehajúcich akciách, ktoré umožňujú užiť si aj exkluzívne plavby a destinácie za priaznivé ceny.