TOUROPERÁTORI UŽ O CIEĽOVÝCH DESTINÁCIÁCH DOVOLENKÁROV NEROZHODUJÚ

28. apríla 2018
in Category: Travel Blog - Zahraničie
0 6278635 164
TOUROPERÁTORI UŽ O CIEĽOVÝCH DESTINÁCIÁCH DOVOLENKÁROV NEROZHODUJÚ

TOUROPERÁTORI UŽ O CIEĽOVÝCH DESTINÁCIÁCH DOVOLENKÁROV NEROZHODUJÚ

„Ľudia dnes nepotrebujú služby cestovných kancelárií, sú odvážnejší a jazykovo zdatní,“ priznal Ing. Stanislav Macko, prezident SACKA už v druhej minúte televíznej relácie Štúdio TA3. Na príklade ročnej návštevnosti Malajzie poukázal, že štatistiky Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr v návštevnosti krajín slovenskými turistami sa s realitou rozchádzajú takmer o 2000 %.

Piaty rok stúpajúci trend vyskladať si dovolenku z akciových leteniek a ubytovania už dostal státisíce ľudí do exotických krajín za cenu Chorvátska autom. Spiatočné letenky nízkonákladových leteckých spoločností do prímorských destinácií Stredomoria, Izraela, na Kanárske ostrovy alebo do Bulharska sa pohybujú v cenách do 60 EUR. Na internete však nájdete aj spiatočné letenky vrátane veľkej batožiny od najznámejších svetových leteckých spoločností do exotických krajín, akými sú napríklad Jamajka za 155 EUR, Brazília za 208 EUR, Malajzia, Singapore alebo Vietnam za 349 EUR, Maurícius, Seychely, Maledivy alebo Thajsko za 450 EUR.

Na vybraných webstránkach alebo facebookových profiloch cestovatelia ihneď zdieľajú svoje aktuálne zážitky, skúsenosti, videá alebo fotky. Z prvej ruky dostanete tipy na výlety s podrobným popisom alebo telefónne čísla na miestnych taxikárov aj v tých najzabudnutejších častiach sveta. Do detailov sa dozviete o všetkom, čo na mieste potrebujete vedieť aj s aktuálnymi cenami miestnych služieb alebo prepravy. 

Tým menej zdatným v internetovom vyhľadávaní pomáhajú zľavové portály, ktoré v rámci atraktívnosti svojej ponuky urobia celú prácu za vás. Rovnako ako najznámejšie cestovky disponujú poistením proti úpadku v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z. o zájazdoch, podmienkach podnikania cestovných kancelárií a cestovných agentúr.