TOUROPERÁTORI RUŠIA LETY DO JUŽNEJ AFRIKY PRE OBAVY Z OMIKRONU

1. decembra 2021
in Category: Informácie o krajinách, NWO, Travel Blog - Zahraničie
0 3785435 95
TOUROPERÁTORI RUŠIA LETY DO JUŽNEJ AFRIKY PRE OBAVY Z OMIKRONU

TOUROPERÁTORI RUŠIA LETY DO JUŽNEJ AFRIKY PRE OBAVY Z OMIKRONU

Jediná vzorka ľudí, ktorá mohla omicron rozšíriť do najmenej piatich kontinentov, sú majitelia „covid passov“ – čiže privilegovaná kasta tých, ktorí si dali pichnúť najmenej dve dávky mRNA vakcíny a vlády ich za odmenu nezbavili slobody pohybu. Cestovné kancelárie po celom svete už niekoľko dní pozorne sledujú informácie o vzniku omikrónového variantu COVID-19.

V pondelok však spoločnosť Micato Safaris uviedla, že zájazdy na safari v afrických krajinách fungujú normálne.  Niektorí zaočkovaní hostia opustili južnú Afriku minulý víkend, ale ich odchod bol plánovaný. Letecké spoločnosti naďalej fungujú bez výrazných obmedzení.

USA v pondelok zareagovali zavedením zákazu cestovania pre cudzích štátnych príslušníkov prichádzajúcich z južnej Afriky, Botswany, Zimbabwe, Namíbie, Lesotha, Mozambiku a Malawi. Američania však v súčasnosti môžu cestovať do krajín južnej Afriky, odkiaľ odchádzajú na safari.

„S blížiacim sa obdobím sviatkov sme minulý piatok a cez víkend oslovili cestovných poradcov, aby sme zhodnotili prevládajúce postoje k cestovaniu,“ povedal Marty von Neudegg, výkonný riaditeľ Micato. „Zhodli sme sa na tom, že ľudia chcú stále cestovať do južnej Afriky.“

„Úzko spolupracujeme s našimi globálnymi partnermi na monitorovaní odozvy na omikrónový variant v jednotlivých krajinách a oslovujeme cestovných poradcov v mene klientov, ktorí plánujú vycestovať pred prázdninami, o nových obmedzeniach,“ povedal Lassers. „Tým, ktorí plánujú cestovať v januári alebo neskôr, odporúčame vyčkávací prístup, kým nebudú známe ďalšie údaje o novom variante, pretože cestovné obmedzenia sa pravdepodobne zmenia.“

Prezident African Travel Sherwin Banda zatlieskal juhoafrickým vedcom, ktorí objavili omikrónový variant a upozornili naň svet, ale povedal, že toto oznámenie bude mať za následok „zbytočné“ cestovné obmedzenia.

Napríklad aj niektoré plavby Avalon Waterways po Dunaji boli zrušené v dôsledku  kovidu v Rakúsku a zatvorenia niektorých vianočných trhov.