PREKVAPENIE V NAJLEPŠOM ZMYSLE – BANSKO

24. októbra 2017
in Category: Informácie o krajinách, Travel Magazín, Travel Magazine
0 2124235 160

PREKVAPENIE V NAJLEPŠOM ZMYSLE – BANSKO

Imozantrné veľhory pohoria Pirin v juhozápadnej časti Bulharska sa vypínajú do nadmorskej výšky 2 914 m a ponúkajú nádherný výhľad na okolité mestečká a údolia. Rozmanitosť a jedinečnosť tejto krajiny dotvára veľký počet jazier, skrytých jaskýň a vodopádov v tichých lesoch. Vďaka týmto krásam nie je Pirin len najväčším a najatraktívnejším bulharským národným parkom, ale bol zaradený aj do zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Bansko je od hlavného mesta Bulharska Sofia vzdialené len 150 km a za pár rokov sa z neho stalo najznámejšie a najmodernejšie zimné stredisko východnej Európy. 48 km zjazdoviek, 15 lanoviek a vlekov, ktoré vás vyvezú do nadmorskej výšky až 2 560 m – to všetko vám zaistí nezabudnuteľnú dovolenku na horách.

Lyžiarske stredisko Bansko odporúčame tým, ktorí majú chuť na pohodlné lyžovanie na upravených, nekomplikovaných a širokých zjazdovkách. Naopak pre náročných tu nájdeme výzvu v podobe zjazdovky Alberta Tombu, ktorá bola priamo touto legendou slalomu slávnostne pokrstená a je inšpiráciou pre najskúsenejších lyžiarov. Pre milovníkov voľného štýlu je pripravený funpark s rampami.

Pre rodiny s deťmi je Bansko vhodným strediskom, pretože hneď pri zjazdovke sa nachádza lyžiarska škôlka, kde sa deti od 4 do 7 rokov môžu učiť lyžovať alebo iba hrať. Aj napriek tomu, že sa cestovný ruch v Bansku za posledné roky veľmi posilnil, idylicky krásna krajina Národného parku Pirin nestratila svoj pôvodný charakter.