NÁVŠTEVA IRÁNSKEHO VEĽVYSLANCA NA SLOVENSKU

17. septembra 2023
in Category: Informácie o krajinách, Travel Blog - Slovensko, Travel news
0 308635 58

NÁVŠTEVA IRÁNSKEHO VEĽVYSLANCA NA SLOVENSKU

Reštaurácia Pulitzer v Bratislave sa nedávno stala miestom neformálneho stretnutia novinárov s veľvyslancom Iránskej republiky vo Viedni Abbasom Bagherpoorom Ardakanim. Preberali spolu témy ako blížiace sa predčasné voľby na Slovensku, o ktoré sa zaujíma i Irán ako náš geograficky vzdialenejší sused, špecifiká Iránu v globálnom meradle a jeho históriu, vývoj na Ukrajine a ďalšie. Veľvyslanectvo Iránu už viackrát podalo vysvetlenie k údajným dodávkam zbraňových systémov Rusku, ktoré odmieta, je pripravené viesť rokovania s oboma krajinami s cieľom ukončenia vojnového konfliktu.

Pokiaľ ide o voľby v našej krajine, podľa slov veľvyslanca sú každé slobodné voľby prejavom demokracie a uplatňovania práva každého jednotlivca zúčastniť sa na chode vecí verejných, a preto verí vo vysokú účasť.

Iránska republika má čo ponúknuť aj všetkým hosťom z Európy, pretože práve turistický ruch je jednou z najvýznamnejších oblastí ich hospodárstva. Je to pohostinná krajina s milými ľuďmi a nespočetnými prírodnými, kultúrnymi i historickými krásami.

Jedným z lákadiel pre občanov Európy je tak isto zdravotnícky segment Iránu s dôrazom na kozmetické zákroky a plastickú chirurgiu. Podľa slov veľvyslanca v ochote navštíviť Irán zohrávajú svoju úlohu i médiá, ktoré informujú o dianí v danej krajine, geopolitickom či ekonomickom vývoji.

Na záver rozhovorov bolo vyslovené želanie spočívajúce v tom, že nejde o jediné, ale o prvé stretnutie s novinármi zo Slovenska z pohľadu predstaviteľov Iránu.