KOH SAMET A PATTAYA

30. septembra 2016
in Category: Informácie o krajinách
0 2839235 48

KOH SAMET A PATTAYA

Ostrov Koh Samet je od Bangkoku vzdialený asi 3,5 hodiny cesty. Je približne 6 km dlhý a 3 km široký. Za najrušnejšiu oblasť sa považuje sever tohto ostrova, pretože tu nájdeme zábavné centrum s reštauráciami, obchodmi a diskotékami. Skoro celé východné pobrežie lemujú nádherné pláže s bielym pieskom a krásnou čistou vodou, ktoré sú obklopené skalami. Na severovýchode sa rozkladá najdlhšia a najkrajšia pláž ostrova a tou je Sai Kaeo Beach.

Pláže na juhu sú zasa skalnatejšie, preto sú vhodné na šnorchlovanie. Keďže celý ostrov patrí do Národného parku Marine, nie sú tu povolené žiadne motorizované športy a platí sa tu aj vstupné. Pattaya patrí medzi najrušnejšie a najväčšie thajské letoviská. Leží na brehu Siamského zálivu v južnom Thajsku. Z rybárskej osady na svetoznáme dovolenkové centrum vyrástla za 50 rokov.

Pattayu možno rozdeliť na dve oblasti – Pattayu a Jomtien. Pattayský záliv je lemovaný centrálnou Pattayou. Väčšina hotelov je situovaná na plážovej promenáde, niekoľko hotelov je priamo na pláži. Toto letovisko je veľmi rušné a komerčné, prekypujúce aktivitami najrôznejšieho druhu. Pešo dostupných je veľa reštaurácií, barov, obchodov, zábavných podnikov, športových centier. Asi 15 minút jazdy autom, ďalej na východ od centra Pattaye, sa nachádza oblasť Jomtien, ktorá predstavuje pás pláží. Na zlatej piesočnej pláži sú slnečníky a plážové kreslá, dajú sa prenajať za poplatok.

Jomtien je síce menej rušná, no pozdĺž plážovej promenády i tak nájdeme dostatok reštaurácií, barov, obchodov, zábavných podnikov a športových centier. Oplatí sa vyskúšať si jazdu na vodnom skútri, zahrať si golf , tenis, bowling, skúsiť rybolov či potápanie pri koralových ostrovoch alebo navštíviť niektoré z budhistických chrámov, alebo vodný park Ocean.