JEREVAN – DRUHÉ NAJZELENŠIE HLAVNÉ MESTO SVETA

17. februára 2019
in Category: Informácie o krajinách, Televízne vysielanie, Travel Magazine
0 7578935 260
JEREVAN – DRUHÉ NAJZELENŠIE HLAVNÉ MESTO SVETA

JEREVAN – DRUHÉ NAJZELENŠIE HLAVNÉ MESTO SVETA

Uhádli by ste, ktoré mesto na svete je staršie než Rím? Je to Jerevan – hlavné a zároveň najväčšie mesto Arménska. Toto mesto, prezývané aj Paríž Kaukazu, zaujme nielen kvalitnými reštauráciami, záhradnými kaviarňami, ale predovšetkým nákupnými triedami známych značiek. Mesto bez pochýb preslávilo i rádio Jerevan – pred jeho budovou stojí socha držiaca rádio, ktoré hrá od jeho vzniku až dodnes. Aj keď mesto zasiahlo počas jeho existencie viacero zemetrasení, dnes je prosperujúcim mestom vzdialeným od hraníc s Tureckom iba 12 kilometrov. Známou miestnou atrakciou je jazero Sevan s rozlohou ako 2 Moskvy vedľa seba. Za presláveným arménskym koňakom môžete vyraziť priamo do závodu, kde sa vyrába – prehliadka fabriky je spojená s degustáciou.

Kaskádový komplex mesta bol dokončený v roku 1980. Vo vnútri pod vonkajšími schodmi je sedem eskalátorov, ktoré stúpajú po celej dĺžke komplexu. Počas jari, leta a začiatku jesene sa tu konávajú džezové koncerty. Diváci sedia priamo na schodoch.

Určite nezabudnite navštíviť ani Cafesjianovocentrum otvorené v roku 2009. Spolu s fontánami vystupuje zo záhrad Tamanyan Street a pešej zóny. Tu nájdete VIDEO AKTUÁLNEJ RELÁCIE.