5 TIROLSKÝCH ĽADOVCOV – ČÍM VYŠŠIE, TÝM LEPŠIE

19. januára 2015
in Category: Informácie o krajinách
0 893235 43
5 TIROLSKÝCH ĽADOVCOV – ČÍM VYŠŠIE, TÝM LEPŠIE

5 TIROLSKÝCH ĽADOVCOV – ČÍM VYŠŠIE, TÝM LEPŠIE

Jedinečné lyžiarske podmienky a skvelé zážitky si na piatich tirolských ľadovcoch užijete nielen v zimných mesiacoch. Prvé oblúčiky na tunajších zjazdovkách môžete absolvovať už na jeseň a preháňať sa tu na lyžiach je možné až do jari. V jednom rakúskom lyžiarskom stredisku, na ľadovci Hintertux, sezóna trvá dokonca 365 dní v roku. V ostatných strediskách zimnú sezónu štartuje hneď niekoľko akcií: Svetový pohár v alpskom lyžovaní, preteky vo freestyle alebo rôzne testovacie dni.

Zdatní zjazdári si svoje sily zmerajú na strmých svahoch, začiatočníci si svoje prvé oblúčiky vychutnajú na širokých a perfektne upravených zjazdovkách. Kto holduje snoubordingu alebo freeskiingu, zamieri do snowparkov. Fantastická nálada tu nikdy nekončí, pretože na piatich tirolských ľadovcoch je lyžiarska sezóna v plnom prúde aj vtedy, keď dole kvitnú narcisy. V lete je tajomstvo ľadovcov možné preskúmať v ľadovcových jaskyniach. Na vrcholoch alpských velikánov vyrástli dizajnové reštaurácie, ktorých kuchári vás dostanú svojím gurmánskym menu alebo cestovinami vlastnej výroby.

Ak máte radšej tradičnú gastronómiu, žiaden problém. Do mnohých alpských chát vás vtiahne vôňa tirolských špecialít. Objednajte si grostl – korenené zemiaky s maslom a cibuľou alebo sladký kaiserschmarn. V reštaurácii Tiroler Stube si medzitým krásne zohrejete skrehnuté ruky pri rozpálených kachliach. Ponuka aktivít siaha od koncertov svetových hviezd cez gastronomické festivaly uprostred hôr až po diskotéky na alpských chatách.

S tirolskou kartou Snow Card sú zážitky na najvyšších zjazdovkách na ľadovcoch Tirolska zaručené: všetkých 5 ľadovcov môžete zlyžovať na jeden skipas. S kartou Tirol Snow Card sa vám otvára celkom 86 lyžiarskych oblastí, 1 133 lanoviek a vlekov a zhruba 4 000 kilometrov zjazdoviek. Tirol Snow Card platí od 1. júna 2014 do 15. mája 2015. Deti do 6 rokov kartu nepotrebujú a až do roku narodenia 1995 si môžete uplatniť zľavy.