CHORVÁTSKI PODNIKATELIA ŽIADAJÚ LOGICKEJŠIE RIEŠENIE OPATRENÍ

3. februára 2021
in Category: NWO, Travel Blog - Zahraničie
0 7772635 208
CHORVÁTSKI PODNIKATELIA ŽIADAJÚ LOGICKEJŠIE RIEŠENIE OPATRENÍ

CHORVÁTSKI PODNIKATELIA ŽIADAJÚ LOGICKEJŠIE RIEŠENIE OPATRENÍ

Aj keď by sa zdalo, že opatrenia v chorvátskych regiónoch sú v porovnaní so slovenskou protiprávnou šikanou ničím, dnes sa išlo do ulíc. Združenie podnikateľov protestuje proti diskriminačným nariadeniam, ktoré ekonomicky likvidujú ich fungovanie. Žiadajú ústavný súd hospodárskej komory o zrušenie nelogických a neadekvátnych opatrení, ktoré doteraz nemali žiadne opodstatnenie a výsledný efekt.

Podnikatelia v cestovnom ruchu platiaci odvody v 100-percentnej výške a aktuálne bez príjmu, čakajú na sľúbenú pomoc od Európskej únie už vyše pol roka. Okrem iného poukazujú na nezmysel zatvorených reštaurácií a kaviarní, ktoré rovnako chcú a môžu dodržiavať bezpečnostné opatrenia ako ostatné obchody, ktoré ostali otvorené.

Cestovanie po Chorvátsku je aktuálne voľné, môžete sa presúvať po celej krajine bez akýchkoľvek potvrdení. V polovici decembra bol spustený MINILOCKDOWN, kde bolo treba priepustky, no po zemetrasení 29. decembra 2020 boli všetky obmedzenia zrušené. Doteraz sa nič podobné neobnovilo a všetky malé obchody alebo obchodné centrá sú otvorené. Pri vstupe potrebujete rúško, vydezinfikovať si ruky a dodržiavať odstupy. Zatvorené ostali kaviarne, hotely, reštaurácie, kiná, divadlá, plavárne a fitnescentrá. Práve preto dnes ľudia prejavili nespokojnosť a poukazujú na nezmyselnosť opatrení. Rituál rannej kávy v niektorej z množstva kaviarničiek sa zúžil na zgrupovanie sa pri kávomate. Aj to je jedna z vecí, ktorá problém nevyriešila. Čo sa týka školstva, zimné prázdniny mali byť pôvodne spojené s jarnými. Toto bolo vyhlásené v období zimných zemetrasení a dotrasov. Deti prvého stupňa základných škôl a škôlkari nastúpili na druhý polrok už 18. januára. V pondelok 1. februára nastúpil už aj druhý stupeň ZŠ. Stredné a vysoké školy vyučujú dištančne.“ O situácii v krajine nás informovala Miriam Kelečić, influencerka ostrova Vir v Chorvátsku.

                                                                                                     Foto zdroj: Jutarnji list