CHIŞINĂU – NAJZELENŠIE HLAVNÉ MESTO EURÓPY

2. júla 2015
in Category: Informácie o krajinách, Travel Magazín, Travel Magazine
0 1459935 124

CHIŞINĂU – NAJZELENŠIE HLAVNÉ MESTO EURÓPY

Kišiňov, hlavné a zároveň najväčšie mesto Moldavska bolo založené v roku 1436 ako kláštorná obec. Na začiatku 19. storočia malo iba 7 000 obyvateľov a dnes ich je viac ako 664 700. Je považované za najzelenšie hlavné mesto východnej Európy s najväčšou rozlohou parkov. Všetky miesta, ktoré stojí za to vidieť, sú v blízkosti centra. Mesto je plné mladých ľudí, študentov Slobodnej medzinárodnej univerzity Moldavska.

Pri prehliadke Kišiňova si určite nenechajte ujsť Divadlo Mihaia Eminescu, starogrécky kostol, Kostol svätého Teodora zo Sihly, víťazný oblúk a park s pravoslávnou katedrálou zrodenia. Na druhej strane parlamentu v okolí Parku Štefana Veľkého s Pushkinovou bustou nájdete aj alej spisovateľov a prezidentský palác. Moderné sklenené budovy a hotely navštevované zahraničnými turistami v ničom nezaostávajú v porovnaní so západnou Európou.

V apríli 2015 sa v Kišiňove konal aj medzinárodný maratón, ktorý organizátori premenili na skutočný sviatok a vysielala ho aj celoštátna televízia. Keďže sú takéto preteky považované za jeden z najlepších spôsobov, ako podporiť šport medzi obyvateľstvom, pretekalo sa na rôzne vzdialenosti. Na záver sa konal aj beh pre radosť na 3 kilometre, ktorý bol bez vekového obmedzenia a zaznamenávania výsledkov. Táto exhibícia bola zábavou pre všetkých čo sa zúčastnili tohto skvelého podujatia.