AIRWHEEL – DOPRAVNÝ PROSTRIEDOK BUDÚCNOSTI UŽ AJ NA SLOVENSKU

8. marca 2015
in Category: Travel Blog - Slovensko
0 2405935 63
AIRWHEEL – DOPRAVNÝ PROSTRIEDOK BUDÚCNOSTI UŽ AJ NA SLOVENSKU

AIRWHEEL – DOPRAVNÝ PROSTRIEDOK BUDÚCNOSTI UŽ AJ NA SLOVENSKU

Airwheel je moderná, na priestor nenáročná, ľahko prenosná a ovládateľná gyroskopická jednokolka, ktorej starším bratom je Segway. Je to ideálny a zároveň ekologický dopravný prostriedok budúcnosti, ktorý je podľa slovenskej legislatívy považovaný za chodca. V dnešnej uponáhľanej dobe v mestách s kvalitnými cyklotrasami a bezbariérovými chodníkmi je perfektným riešením na cesty do školy, do práce a relax vo voľnom čase. Je veľmi praktický, vyrobený z vysokoelastického silikónu, vodoodolný, cenovo dostupný a neuveriteľne výkonný.

Revolučný ľudský transportér Airwheel nie je vekovo obmedzený a jazdiť sa na ňom naučí každý. Väčšina ľudí je schopná sa to naučiť za 5 – 30 minút. Odvtedy sa jazda mestom pre vás stane zábavou. Má jedno alebo dve kolesá, s ľahkosťou sa naštartuje a rovnako jednoducho zastaví bez akejkoľvek námahy. Nikdy sa nevypne náhle, i keď nepočujete pípanie. Prístroj ľahko zabrzdí, takže užívateľ má možnosť vždy bezpečne vystúpiť.

Pri návrhu a využití procesoru riadiacej jednotky je použitá vesmírna teória riadenia, softvér a gyroskopový systém na udržiavanie rovnováhy pri sklone dopredu a späť. Je jednoducho ovládateľný, dynamicky zrýchľuje, spomaľuje, brzdí, a to len sklonom tela dopredu alebo dozadu. Technika jazdy je podobná bicyklovaniu a jazdci rovnako na Airwheeli rovnováhu udržujú ľahkým bočným naklápaním.

Airwheel je najekologickejším a najľahším unicyklom, ktorý jednoducho vezmete do autobusu alebo si ho na dovolenku odveziete v aute. Váži 9,8 kg, unesie osoby do hmotnosti 120 kg a najlepšie batérie vydržia až 65 km jazdy. Pre každého je cenovo dostupný, šetrí čas, peniaze a nespôsobuje žiadne znečistenie planéty.